Değerli Arıköy’lüler,

1 Mayıs 2012 Salı gününden itibaren servislerde kartlı sisteme geçilmiştir. Yanımızda bir kart daha taşımamızı engellemek için Sosyal Tesislerde kullandığımız ASK kartları servislerde de kullanılmaktadır. Toplu Yapı Yönetimine ASK kartlarınız ile birlikte uğrayarak kartınızı sisteme tanıttırmanız ve kartınıza para yükletmeniz gerekmektedir. Servis için yüklenen para ASK tesislerinde kullanılamaz, ASK’ın yüklediği para da servislerde kullanılamamaktadır. ASK kartı olmayan site sakinleri 10 TL deposito karşılığında Site Yönetim binasından servis kartı temin edebilir.

Servis kartlarına para yükletme iki yöntemde gerçekleşmektedir. Servis kullanıcısı servisten yararlanma sıklığına bağlı olarak “abone” statüsünde aylık 130 TL (öğrenciler 110 TL)  veya “günlük biniş” olarak belli bir miktar para yükletmektedir. Günlük binişlerde her okutmada kartta yüklü meblağdan 4 TL düşürülmektedir.  Fotoğraflı ve isimli olan ABONE kartları kişiye özel olduğu için diğer kişiler tarafından kullanılamaz, başkası için okutulamaz. Günlük biniş kartlarından başka kişilerin de (örneğin misafirlerin) ödemeleri yapılabilmekte ve bakiye yeterli olmak koşulu ile kart üst üste birkaç kez okutulabilmektedir.

Şu ana kadar ASK kartlarını servis kartı olarak sisteme tanıtmamış ve para yükletmemiş olanlar ile ASK kartı olmayıp servis kartı edinmemiş site sakinlerinin İVEDİ olarak Site Yönetim binasına gelerek işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

DİKKAT! SERVİS KARTI OLMAYANLAR 21 MAYIS 2012 PAZARTESİ SABAHINDAN İTİBAREN SERVİSLERE BİNEMEYECEKLER.

Ayrıca, Ağustos 2011 – 30 Nisan 2012  tarihleri arasında servisleri kullandığı halde para ödemeyen site sakinlerinin de Site Yönetimine uğrayarak borçlarını ödemeleri önemle rica olunur.

Mevcut borçların ödenmesinde ve karta para yüklenmesinde şimdilik sadece nakit kabul edilmekte olup, kredi kartı ile işlem yapılabilmesi için bankalarla görüşülmektedir. Bu imkan sağlandığında sizlere duyurulacaktır.

Comments