AV. YAK. PTT BAŞMÜDÜRLÜĞÜ

Sarıyer PTT Merkez Müdürlüğü34450 İSTANBUL
B.11 2.PTT 4.34.73.00
D.5 / 2428

Konu: Dağıtım
25/12/2007

S.S ARIKÖY KOOPERATİF YÖNETİM KURULU
34450 GÜMÜŞDERE/ SARIYER/İSTANBUL

Merkezimizce dağıtımı yapılmakta olan kooperatifiniz ve üyelerinin gönderilerinin her ne kadar adresleri düzgün olmasa da dağıtıcı marifetiyle adreslerine teslim etme gayreti ve çabası içerisindedir. Ancak dağıtıcımız zaman zaman adreslerde değişik kişilerle sorunlar yaşamaktadır. Dağıtım bölgesi içinde başıboş köpekler olduğu bahçe kapısının kapalı olduğu bahçe kapısı açıldığında köpek saldırdığı dağıtıcının kendisini korumak için köpeğe vurduğu köpek sahibinin dışarı çıkarak dağıtıcıyı tehdit ettiği müdürlüğümüze bildirilmiştir.

Dağıtıcının sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için başıboş ve sahipli köpeklerin bağlanmasını, dağıtıcının rahat çalışabilmesi için kooperatifiniz yönetimince önlem alınmasını önemle rica ederiz.

Ahmet KARAYAZI

Müdür

Sayın üyelerimiz,

Öncelikle sizlerle yukarıdaki uyarı yazısını paylaşmak istedik. Kooperatif ve site yönetiminin ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar sonucu geçtiğimiz iki aydır PTT idaresinin hizmetimize verdiği bir personeli aracılığı ile postaların dağıtımı yapılmaya çalışılmaktadır. Kendilerinin de belirttiği gibi hizmetlinin bu görevini yerine getirirken karşılaştığı problemler açıkça belirtilmiştir.Hayatımızı kolaylaştıracak bu gibi hizmetlerin düzgün bir şekilde sizlere ulaşabilmesi için, hep birlikte görevlilere yardımcı olunması gerektiğini düşünüyoruz. Öncelikle daha önce ada numaraları ile belirttiğimiz yazışma adreslerimizde yapılması gereken düzenlemeleri yaparak cadde ve sokak isimleriyle adresimizi güncelleyebilirsek, postalarımız yanlış adres ibaresi ile geri dönmeyecektir. İlgili görevli adresleri son hali ile bilmekte ve doğal olarak dağıtımını bu adreslere göre yapmaktadır. Arıköy’de evcil hayvan bulundurma kural ve esasları yönergesine uymamakta ısrar ediliyor olmasının somut zararlı sonuçlarından biri daha yaşanmaktadır.Lütfen yönergenin uygulanması konusunda daha hassas davranalım. Sahipli veya sahipsiz köpeklerin kontrol altına alınması konusunda işbirliği yapalım. Bahçeleri sınırlandırılmış üyelerimiz bahçe sınırının dışına yerleştirebilecekleri kilitli bir posta kutusu ile postalarına daha güvenli bir şekilde ulaşabileceklerdir. Daha kaliteli bir yaşam için bu konuya ilgi göstermenizi rica ediyoruz.

Arıköy Site/ Kooperatif Yönetimi

Comments