ARIKÖY TOPLU YAPI YÖNETİMİ
GÜMÜŞDEREYOLU-USKUMRUKÖY-SARIYER-İSTANBUL TEL:203 04 04 FAX: 203 04 11

15.04.2008

Değerli Komşular, bugünlerde yapılması gereken bazı çalışmalarla ilgili olarak sizleri bilgilendirmek istedik.

1- Son iki haftada yaşanan hırsızlık olayları şüphesiz hepimizi tedirgin etti. Sitemizin alanın çok geniş ve bazı sınırların halen itilaflı olması nedeniyle duvar/tel engel yapılamıyor olması, bazı sınırlarımızın arazi yapısı, fiziksel güvenlik tedbiri (duvar/tel kombinasyonu) oluşturulmasına olanak tanımamakta ve/veya zafiyete uğratmaktadır. Bu düşünceden hareketle sitede yaşayan bireyler olarak bizlere de bazı tedbirler alma görevi düşmektedir. Zaten entegre güvenlik katmanları kavramının ruhunu da bu kural oluşturmaktadır.

Kişilerin alabilecekleri güvenlik tedbirlerinden bazılarını şu şekilde sıralamak mümkün:

Sitenin ana girişindeki güvenlik kontrolüne anlayış göstermek ve gerekli kolaylığı sağlamak,

Etrafımızda fark ettiğimiz güven verici olmayan kişi ve olayları güvenlik amirliğine haber vererek, işbirliği yapmak,
Evlerimizde pencereleri açık bırakmamak (özellikle evde olmadığımız sürece ve gece yatarken)
Bahçemize veya bahçe sınırımıza gerekli sayıda ışık sensorlu/hareketli, sensorlu lamba taktırmak,
Pencerelere (en azından bodrum ve giriş katı pencerelerine) demir parmaklık veya panjur yaptırmak,
Bodrum katlardan bahçeye çıkış açtırmış ve PVC kapı taktırmış üyelerin bu PVC kapılar için çeşitli (demir parmaklık/panjur gibi) güçlendirici tedbirler almak,
Alarm taktırmak,
akla gelen tedbirlerden sadece birkaçı. En son hırsızlık olaylarından birinde alarmın bile tek başına yeterli olmadığını bir üyemiz yaşadı.

6 Nisan 2008 Pazar günü yapılan Arıköy Toplu Yapı Genel Kurulunda ada temsilcilerinin çoğunluğunun desteğiyle kabul edilen 2008 bütçesinde, güvenliği iyileştirici tedbirler aidatların yükselmemesi için kabul edilmemekle birlikte, Arıköy Toplu Yapı Yönetiminin güvenliği arttırıcı tedbirler alacağı da göz ardı edilmemelidir.

2- Ortak yeşil alanlarımızın bakımı çalışmaları içerisinde bu aydan itibaren ilaçlama çalışmaları yapılması gerekmektedir.

Kullanılacak ilaçlardan biri salyangozlara karşı etkin olan bir türdür. Bu ilaç toz halinde olup su ile karıştırılarak 2-3 cm. büyüklüğünde parçalar halinde belirli aralıklarla bitki diplerine yerleştirilir.

Köpek veya kedilerin bunları yemesi sonucu sıkıntılar doğabilir. Üzücü olayların önüne geçilebilmesi amacıyla, söz konusu ilaçlamanın yapılacağı 21 Nisan-28 Nisan 2008 tarihleri arasında evcil hayvanlarınızı ve bakımını üstlendiğiniz sokak hayvanlarını kontrol altında tutmaya özen göstermenizi, daha önce Toplu Yapı Yönetimince belirlenmiş olan çevresi çit ile kapalı hayvan gezdirme alanlarını kullanmanızı önemle rica ederiz.

Huzur dolu günler dileğiyle saygılar sunarız.
Arıköy Toplu Yapı Yönetimi

ARIKÖY TOPLU YAPI YÖNETİMİ RESMİ SİTESİ http://www.arikoy.com.tr

Comments