Sayın Arıköylüler, 

Site girişinde görev yapan güvenlik elemanları, sitede sürekli yaşayan üyeleri, kiracıları ve aile bireylerini simaen; araçlarını da model, renk ve plaka olarak şeklen tanımaktadırlar. Bu nedenle durdurmadan veya soru sormadan bariyeri açmaktadırlar.http://www.arikoy.com.tr/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gif 

Mevsimsel olarak yaz aylarında bir süreliğine sitemizde yaşayan üyelerimizi, yakınlarını ve araçlarını takdir edersiniz ki tanımaları olanaksızdır. Ayrıca yaz dönemine bağlı olarak, site sakinlerimizin misafirleri sayısında da belirgin bir artış olmaktadır. 

Bu nedenle sitemizin fiziki güvenliğini arttırmaya yönelik, site girişinde bazı önlemler uygulanmaya başlanacaktır. Aracı ve/veya içindeki kişilerin tanınmaması durumunda kapıdaki görevli personel bariyeri açmadan önce gelen şahıslara kim olduklarını, kime geldiklerini soracak ve beyan esasına göre ziyaretçi defterine kayıt yapacaklar. 

Ayrıca, havaların ısınması nedeniyle çocuklarımızın daha çok zamanlarını ev dışında geçirme istekleri, önümüzdeki günlerde okulların kapanması ile daha da artacaktır. Küçük çocuklarımızın yürüyüp hava almaları veya bisiklete binmeleri için sokak ve parklara çıkardığımız bir ortamda, bazı gençlerin ehliyetsiz olarak araba kullanmaya heves etmeleri ve kullanmaları, bazı ebeveynlerin çocuklarına site içerisindeki yollarda direksiyon eğitimi vermeleri, daha da kötüsü bazı gençlerin motorsiklet ve atv’lerini bilinçsizce ve çok tehlikeli bir şekilde yüksek süratle site içerisinde kullanmaları, üzücü sonuçlara varan olaylara / kazalara zemin hazırlamaktadır. Hiç temenni edilmez ancak böyle bir kaza sonucunda direksiyondaki ehliyetsiz çocuğa ilave olarak anne ve babanın da yasalar karşısında sorumlu olduğunu lütfen unutmayalım. Yukarıda söz edilen manzaralar site içerisinde görüldüğünde yönetimin, Jandarma trafik ekibine durumu bildirerek önleyici tedbir almasını istemekten başka çaresinin kalmayacağını göz önünde bulunduralım.    

Hepimizin güvenliği için alınan bu tedbirin uygulanmasında site sakinlerimizin, yakınlarının ve misafirlerinin görevlilere yardımcı olmalarını rica ederiz.

 

          Saygılarımızla

Arıköy Toplu Yapı Yönetimi

 

Comments